Ochraniacz na materac: trzy powody, dla których Ty też będziesz go chciał!

ochraniacz na materac

Czyste, świeże i wygodne łóżko to wizytówka jakości usług noclegowych. Dziś chyba żaden hotelarz nie wątpi w ten podstawowy paradygmat. Ale jaką rolę odgrywają ochraniacze na materace w zdrowym i komfortowym śnie gości? Czy są one konieczne, konieczne, czy też są zbędną inwestycją, której zwykli goście nie zauważą? Być może powie Ci coś informacja, że ​​dla odnoszących największe sukcesy sieci hotelowych na świecie ochraniacz na materac jest oczywistą częścią podłogi. Dziś dowiesz się dlaczego ochraniacz na materac jest tak ważny.

 

materac

Krótko o ochraniaczach na materace

Ochraniacz na materac to materiałowa podkładka, której podstawową rolą jest ochrona materaca przed zabrudzeniem, uszkodzeniem, zużyciem. Ochraniacz umieszcza się na materacu lub na jego pokrowcu, pod prześcieradłem. Można go łatwo zdjąć i wyprać w pralce, zazwyczaj w stosunkowo wysokich temperaturach.

Najbardziej rozpowszechnioną wersją są ochraniacze z gumkami w rogach, które praktycznie i wygodnie mocuje się do każdego rodzaju materaca. Drugą, mniej rozpowszechnioną alternatywą są gumki na całym obwodzie na wzór listwy napinającej. Ochraniacze różnią się także składem materiału i właściwościami. Ogólnie można powiedzieć, że rozróżniamy ochraniacze przepuszczalne, nieprzepuszczalne i hipoalergiczne.

Ochraniacz na materac oznacza dłuższą żywotność materaca

Wysokiej jakości materace stanowią dla hotelarzy znaczną inwestycję. Za jedno podwójne łóżko możemy mówić o setkach euro. W zależności od wielkości obiektu noclegowego opłaty za wstęp wahają się od kilku tysięcy do dziesięciu tysięcy euro. Naturalnym życzeniem każdego hotelarza jest, aby taka inwestycja przetrwała dziesięciolecia. Z reguły wysokiej jakości materace nie ulegają mechanicznemu zniszczeniu, nie leżą i mogą naprawdę służyć bardzo długo. Jeśli jednak zależy nam na tym, aby zachowały swoje pierwotne właściwości, należy o nie odpowiednio dbać.

Największym obciążeniem dla materacy jest wilgoć, która wchłaniając piankę pozbawia ją stopniowo nie tylko świeżości, ale i funkcjonalności. Nie mówimy tutaj tylko o rozlanych napojach i innych przypadkowych wypadkach, ale także o pocie, który dostaje się do materaca podczas codziennego użytkowania. Należy również wspomnieć, że rozlanie płynu na materac w wielu przypadkach powoduje utratę gwarancji. Materac pod wpływem wilgoci traci świeżość i należy go znacznie wcześniej wymienić na nowy. Można temu zapobiec, stosując wodoodporny ochraniacz, który pochłania lub odpycha całą ciecz.

 

Grafowy ochraniacz na materac

 

Oszczędności finansowe na utrzymaniu

Materaców nie można prać. Jedynym sposobem na niezawodne oczyszczenie materaca jest sucha dezynfekcja mechaniczna. Jest to całkiem wygodne. Dzwonisz do firmy, która przyjedzie do Twojego hotelu i rzetelnie wyczyści wszystkie Twoje materace. Ale porozmawiajmy też o tym, ile to wszystko będzie kosztować. Jedna z najtańszych firm na rynku oferuje cenę 20€/łóżko małżeńskie plus koszty podróży. Inwestycja będzie zależeć od wielkości Twojego urządzenia i jest całkiem znośna. Pamiętaj jednak, jak często będziesz musiał to powtarzać. Ośmielamy się szacować, że przy obłożeniu hotelu codziennie przynajmniej raz, jeśli nie dwa razy w roku. Jednakże taka konserwacja rozwiąże jedynie standardowe zanieczyszczenia powstałe w wyniku normalnego użytkowania. Co jednak zrobisz w razie wypadku, gdy gość wyleje na Twój materac kieliszek czerwonego wina? Praktycznym i ekonomicznym rozwiązaniem jest ochraniacz na materac. Koszt zakupu ochraniaczy na cały hotel jest w przybliżeniu równy jednemu cyklowi dezynfekcji mechanicznej. Jest to jednak pojedyncza inwestycja początkowa. Koszt prania ochraniaczy nie jest równy kosztowi czyszczenia materacy, a każdy z Twoich gości będzie miał pewność, że materac będzie czysty.

 

oszczędności finansowe

 

Komfortowy i zdrowy sen dla gości

Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Ohio, 10% masy dwuletniego materaca stanowią roztocza i ich odchody. Dwuletni materac może zawierać od 100 000 do 10 milionów roztoczy. Niezbyt ładny pomysł, co powiesz? Materac pełen roztoczy i kurzu to daleki od zdrowego i komfortowego snu. Statystyki pokazują, że alergię ma od 20 do 50% populacji. Wynika z tego, że od 20 do 50% gości prawdopodobnie nie będzie spało w Twoim łóżku. Spanie na brudnym materacu może nawet powodować objawy takie jak egzema lub przeziębienie. Rozwiązaniem są nie tylko hipoalergiczne poduszki i kołdry, ale także hipoalergiczne ochraniacze na materace, które zapobiegają wnikaniu alergenów i zapewniają komfortowy i zdrowy sen wszystkim Twoim gościom.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *