Arkusze/prześcieradła

W przypadku prześcieradeł lub prześcieradeł możesz wybierać pomiędzy klasycznymi prześcieradłami tkanymi i prześcieradłami elastycznymi. Klasyczne prześcieradło, które z pewnością znasz przede wszystkim z dzieciństwa, wykonane jest ze 100% bawełny. Jest mocny, a jednocześnie elastyczny, gdy umieszcza się go pod materacem. W porównaniu do dzianiny ma dłuższą żywotność, jednak jej wadą jest nadmierny skurcz, który na pierwszy rzut oka nie sprawia najlepszego wrażenia.
Prześcieradła stretch wykonane są z dzianiny, nie gniotą się i nie wymagają nawet prasowania. Tego typu prześcieradło nie wyciąga się samoistnie spod materaca, a prześcieradło gładko układa się na powierzchni łóżka, bez niepożądanych fałd. Z tego powodu żagle te są częściej używane niż klasyczne.
Obecnie blachy napinające produkowane są również w wysokiej jakości, dzięki czemu mogą lepiej konkurować z klasycznymi blachami tkanymi. Wybór – na przykład z szerokiej gamy kolorystycznej – jest wówczas jedynie kwestią gustu i oczywiście także budżetu.