Dywany hotelowe

Wybór dywanów jest szeroki, nie tylko do obiektów noclegowych. Można wybierać spośród dywanów na metry i sztuki, produktów składających się z włókien naturalnych i sztucznych. Dywany obszarowe mają charakter bardziej komercyjny – można je znaleźć w restauracjach, biurach i, tak, hotelach. Dywany jednoczęściowe są bardziej specyficzne i decydującym czynnikiem jest dla nich funkcja estetyczna. Są raczej dodatkiem przed sofą niż „elementem hotelowym”.
Przy wyborze ważna jest długość włosów, ale także kolor. Decydując się na dywany z długim włosiem, które są obecnie bardzo modne, warto pomyśleć także o tym, że wymagają one regularnego czyszczenia i pielęgnacji. Dywany z krótkim włosiem są, jeśli chodzi o pielęgnację, nieco bardziej odpowiednie do wnętrz hotelowych.
Wybierając kolory, nie zapominaj, że ciemne kolory pomniejszają przestrzeń i czynią ją bardziej przytulną, jasne kolory rozjaśniają przestrzeń, a odważne kolory, takie jak brąz, czerwień i żółty, tworzą dramatyczne wrażenie. Szary, zielony i niebieski działają uspokajająco, ale chłodno.