Kołdry dla komfortowego snu Twoich gości

poduszka

Wybór kołder do obiektu noclegowego to dla każdego hotelarza dość trudne zadanie z kilku powodów. Kołdry to bez wątpienia najbardziej dominująca część pościeli. Powinny prezentować się estetycznie, lekko i świeżo, ale jednocześnie zapewniać gościom odpowiedni komfort cieplny. Każdy z nas ma inne wymagania wobec koca, a wymagania również zmieniają się w zależności od pory roku. Zadaniem hotelarza jest dobór kołder, które zapewnią komfortowy i zdrowy sen każdemu gościowi. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę kilka podstawowych parametrów.

Rozmiar kołdry

Standardowy rozmiar kołdry to 140×200 cm. Wielu sprzedawców oferuje również kołdry przedłużone o długości 220 cm. Nadają się do rozkładanych łóżek i zakup prześcieradeł o tych wymiarach nie powinien już być problemem. Inną, stosunkowo popularną alternatywą są kołdry na łóżko małżeńskie o wymiarach 220x240 lub okazjonalnie 200x200cm. Choć takie kołdry pełnią funkcję estetyczną jako element pościeli i wiele hoteli chętnie z nich korzysta, to z punktu widzenia komfortu dla szerokiej klienteli bardziej praktycznym rozwiązaniem są dwie osobne kołdry. W wielu przypadkach na hotelowym podwójnym łóżku śpią nie tylko małżonkowie czy partnerzy, a wspólna kołdra jest w tym przypadku niewygodna.

pomiar kołder

 

Materiał wypełniający

Materiał wypełnienia niewątpliwie ma decydujące znaczenie przy wyborze wysokiej jakości kołder i poduszek. Najogólniej można mówić o wypełnieniach naturalnych i syntetycznych, z których każde charakteryzuje się innymi właściwościami.

Do wypełnienia kołder wykorzystuje się pierze, puch i wełnę owczą z materiałów naturalnych.

W przypadku kołder z pierza i puchu jest to tradycyjna jakość o doskonałych właściwościach pod względem ciepła, oddychalności i trwałości. Z drugiej strony pióra i puch ptactwa wodnego są silnymi alergenami, dlatego spanie pod kołdrą może być dla alergików prawdziwym utrapieniem. Kołdry i komplety poduszek z pierza i puchu również nie można prać w standardowy sposób i wymagają specjalnego czyszczenia. Nowością na rynku są wypełnienia z pierza, które zostały poddane specjalnej obróbce, są antyalergiczne i można je prać. Produkty te są jednak oferowane jedynie przez minimalną liczbę sprzedawców i charakteryzują się wysoką ceną.

Kołdry z owczej wełny uważane są za nieodpowiedni wybór na tekstylia hotelowe. Choć charakteryzują się doskonałym komfortem cieplnym, a w przypadku produktów wysokiej jakości także właściwościami antyalergicznymi, o które dba naturalna lanolina, nie można ich prać, co jest niedopuszczalne w hotelach.

Numerem jeden wśród większości hotelarzy są kołdry antyalergiczne z wypełnieniem syntetycznym. Produkty te wypełnione są pustym włóknem. Z reguły do ​​ich produkcji wykorzystuje się silonizowane włókno poliestrowe w postaci kulek. Nowoczesne, wysokiej jakości kołdry mają właściwości porównywalne z naturalnymi materiałami, a jednocześnie są w XNUMX% antyalergiczne i można je prać w zwykły sposób. Zestawy kołder i poduszek wypełnione wysokiej jakości pustymi włóknami zapewniają komfort gościom i łatwość konserwacji dla hotelarzy.

Cena

Jeśli mówimy o wypełnieniu syntetycznym, jakość produktów dostępnych na rynku jest naprawdę zróżnicowana. Wielu producentów oferuje kołdry i poduszki antyalergiczne w naprawdę atrakcyjnych cenach. W większości przypadków cena idzie jednak w parze z jakością, a chcąc zaoszczędzić pieniądze, producenci zastępują włókna kanalikowe solidnymi. Zwykły użytkownik nie odczuje różnicy na pierwszy rzut oka ani w dotyku, ale lite włókno nie zapewnia tak dużego komfortu snu jak puste w środku. W tym przypadku niska cena obniża zarówno ciepło, jak i trwałość kołder. Dlatego zdecydowanie zalecamy hotelarzom skupienie się na profesjonalnych sprzedawcach tekstyliów hotelowych.

Opcje prania

W naszych postach wielokrotnie podkreślamy konieczność zapoznania się z zaleceniami producenta przy wyborze i pielęgnacji tekstyliów. Choć wypełnienia syntetyczne można prać w standardzie, nie każda kołdra jest w stanie wytrzymać wysokie temperatury. W temperaturze poniżej 60°C nie da się jednak usunąć z wypełnienia wszystkich mikroorganizmów, zarodników i roztoczy. Dlatego ogólnie rzecz biorąc, im wyższa zalecana temperatura prania, tym lepszy produkt dla użytkownika pod względem konserwacji i zdrowego, komfortowego snu.

 

pranie kołder

Szycie

Wypełnienia syntetyczne mają tendencję do kurczenia się podczas prania, choć zwykle nie dzieje się tak w przypadku produktów wysokiej jakości. Pod tym względem gęstość i jakość splotu wypełnienia zapobiega jego zniszczeniu i często decyduje o trwałości kołder i zachowaniu ich pierwotnych właściwości przez lata. Dlatego zwracaj szczególną uwagę na szycie zakupionej kołdry.

 

kołdry i ich szycie

 

Kołdry zimowe i letnie

Wymagania dotyczące komfortu cieplnego naturalnie zmieniają się wraz z porami roku. Jako hotelarz masz zazwyczaj kilka możliwości. Jeśli potrafisz zapewnić sobie przyjemną temperaturę w swoich pomieszczeniach o każdej porze roku, czyli ogrzewanie zimą i klimatyzację latem, możesz sobie pozwolić na inwestycję w uniwersalne kołdry i koce średniej grubości. W przeciwnym razie warto zastanowić się, jak zapewnić komfort swoim gościom w każdych warunkach. Jedną z możliwości jest zakup kołder wielowarstwowych, które elastycznie dopasowują się do potrzeb Twoich gości. Latem stosuje się cieńszą warstwę, w okresie przejściowym można położyć grubszą kołdrę, a zimą idealne ciepło można osiągnąć stosując dwie warstwy. Inną opcją jest naprzemienne oddzielanie kołder letnich i zimowych. Podczas letnich upałów zamiast kołdry możesz zaoferować swoim gościom klasyczne lniane prześcieradło. Ale w żadnym wypadku nie używaj go jako jedynej alternatywy. Daj swoim gościom możliwość wyboru komfortowego snu według własnych upodobań.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *