Pościele – jak wybrać najlepsze do swojej operacji?

łóżko

Wymagania obiektów noclegowych w zakresie bielizny pościelowej są z reguły kilkukrotnie wyższe niż w przypadku zwykłych użytkowników prywatnych. Pościel i pościel w hotelach często narażona jest nie tylko na intensywne użytkowanie, ale przede wszystkim na częste i wymagające pranie. Oprócz doskonałej czystości pościel wymaga także najwyższej klasy designu i wygodnego, przyjemnego w dotyku materiału. Wybór blachy o wymaganych właściwościach i dużej wytrzymałości nie jest łatwy. Dzisiaj Cię przez to przeprowadzimy.

1. Rozmiar jest ważnym parametrem prześcieradeł

Wybierając prześcieradło na łóżko, w naturalny sposób powinieneś zastanowić się nad rozmiarem materaca. Należy wziąć pod uwagę wszystkie trzy wymiary, w tym wysokość. Musisz umieścić prześcieradło pod materacem. Ważna jest także konstrukcja łóżka. W przypadku materacy osadzonych w ramie wystarczy mniejsza rezerwa na wymiary prześcieradła - ok. 2x wysokość materaca na każdy wymiar. Jeśli jednak Twoje materace są tylko częściowo przykryte ramą, należy ostrożnie umieścić prześcieradło pod materacem. Tam zalecamy dodanie kolejnych 20 cm do wysokości materaca z każdej strony. Dzięki arkuszom napinającym wybór jest łatwiejszy. Konieczne jest zakupienie rozmiaru odpowiadającego rozmiarowi materaca. Producent już automatycznie oblicza rezerwę dla zakładu. Tutaj również należy jednak zwrócić uwagę, czy wysokość Twojego materaca jest większa niż standardowe 20-30 cm. Sprawdź u dostawcy, czy możliwe będzie rozłożenie plandeki na większej wysokości niż zwykle. Jednak większość nietypowych materacy wymaga pościeli lub prześcieradeł robionych na zamówienie.

 

rozmiar prześcieradła

2. Skład materiału

Wybór odpowiedniego materiału jest prawdopodobnie najtrudniejszym krokiem. Na rynku dostępnych jest wiele tradycyjnych tkanin i nowoczesnych mieszanek materiałów, z których każda ma swoje zalety i wady. Zanim podsumujemy niektóre z nich, porozmawiajmy o gęstości splotu. Podawana jest w g/m2 i z reguły im wyższa jest ta liczba, tym lepszej jakości produkt masz w dłoni. Odpowiednim standardem są arkusze o gramaturze 150g/m2. Przy niższych wartościach substancja będzie rzadka i szybko się zużyje.

Żagle płócienne to tradycyjny standard. Wykonane są w 100% z bawełny i charakteryzują się wytrzymałością, oddychalnością i dużą chłonnością. Są bardzo wygodne, przyjemne w dotyku i łatwe w czyszczeniu, gdyż wytrzymują wysokie temperatury. Z drugiej strony są mocno pogniecione i wymagają dokładnego wyprasowania przed montażem.

Prześcieradła frotte wykonane są z ciepłego, pętelkowego materiału. Są elastyczne, miękkie w dotyku. Nie nadają się jednak do skóry wrażliwej i z reguły nie sprawiają wrażenia tak czystej i zadbanej jak gładka bawełna. Pościele frotte nie są tak podatne na marszczenie.

Pościele z jerseyu charakteryzują się miękkością. Są bardzo przyjemne w dotyku i powszechnie popularne. W porównaniu do pościeli frotte wydają się chłodniejsze i bardziej nadają się na letnie miesiące. Tańsze i gorszej jakości prześcieradła wykonane z tego materiału mają tendencję do mechacenia się w miarę użytkowania.

Pościel flanelowa to wariant na zimowe miesiące. Są miękkie i bardzo ciepłe. Podobnie jak w przypadku prześcieradeł frotte, prawdą jest również, że nie wyglądają one tak czysto i schludnie jak gładkie materiały.

Prześcieradła Lycra wykonane są z bawełny z domieszką lycry. Podobnie jak prześcieradła z jerseyu są gładkie i przyjemne w dotyku, jednak dzięki zawartości lycry są mniej podatne na mechacenie. Estetycznie prezentują się bardzo ładnie.

Arkusze z mikrofibry nie są wykonane z materiałów naturalnych i dlatego są hipoalergiczne. Tkanina składa się w 100% z poliestru. Prześcieradła są ciepłe, bardzo miękkie, ale mniej wygodne dla komfortowego snu niż tradycyjne bawełniane prześcieradła. Są naturalnie mniej chłonne.

pościel

3. Sposób założenia

W tym miejscu możemy mówić o dwóch najpopularniejszych typach żagli. Wybór zależy wyłącznie od preferencji klienta. Tradycyjne płachty płócienne są proste, pozbawione gumki, a ich ułożenie jest nieco trudniejsze. W przypadku precyzyjnej pracy pokojówek nic nie może się jednak równać z efektem. Ale te żagle również wymagają wymagającego prasowania. Są standardem hoteli wyższej klasy. Ich zaletą jest długa żywotność przy minimalnych oznakach zużycia. Drugą, praktyczną alternatywą są prześcieradła stretch z gumką na obwodzie. Ich założenie jest praktyczne, pozwala zaoszczędzić czas i energię. Z reguły plandeki nie są trudne do prasowania, a uzyskany efekt układania jest bardzo dobry przy minimalnym wysiłku.

pościel

4. Odcień koloru

Choć białe prześcieradła to hotelowy klasyk, w przypadku innych obiektów noclegowych nie wahajcie się sięgnąć także po warianty kolorystyczne. Prawda jest jednak taka, że ​​nawet hotele nie muszą martwić się o stonowane odcienie kolorów, zwłaszcza jeśli współgrają one z pościelą i resztą wnętrza. Kod koloru nie zabrania. Zaletą białych prześcieradeł jest większe wrażenie czystości i świeżości. Kolorowe prześcieradła, szczególnie bogate odcienie, są bardziej podatne na blaknięcie.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *